Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třináctka

4. 6. 2006
ObrazekSugestivní příběh dvou dospívajících dívek. Puberťačka Tracy sní o tom jak být COOL. A má pro tuto svou představu i svůj ideál. Je jím ostřílená spolužačka Evie, dívka bez rodinného zázemí. Ta uvede Tracy do "velkého cool světa", do světa nebezpečných nástrah a rychlých požitků, ve kterém hrají hlavní roli drogy a povrchní erotické zkušenosti.

V citovém zmatku, plném neshod s rozvedenou matkou a konzumním otcem, který utíká od problémů, podlehá Tracy rafinovaným slibům zkušenější parťačky a pouští se na cestu nikam..

Třináctka je film o hledání a konfliktu s vlastní identitou, který k dospívání patří. Režisérka Catherine Hardwickeová se v něm i pomocí syrového oka ruční kamery (natáčelo se technikou Super 16) pokouší o svérázný pohled do nitra teenagerů a o pochopení sociálního kontextu jejich tápání. K tomu jí pomohl velmi autentický námět, který na základě vlastních zkušeností poskytla a scénáristicky se na něm i s režisérkou podílela herečka Nikki Reed (hraje Evie). Roli matky prvotřídně, jako vždy, zahrála Holly Hunter (např. Piano, Bratříčku, kde jsi?).Obrazek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Na vhs je to česky!!!

(ajiiinka, 10. 4. 2007 13:59)

holky sice na dvd je anglicky,ale já si třináctku půjčila ve videopůjčovně na vhs a bylo to česky ale nevim jestli to byla výjmka můžete to zkusit ale vhs je většinou česky!!!!!!!!

prosim porad

(lucisek, 28. 1. 2007 8:25)

ahojda hele je to v ceskym dabingu?mela jsem ho pucenej a byl v ajine takze to bylo na prd prosim jestli to vis naapis mi na e-mail chrustik.luci@centrum.cz dik

Schanim

(Dasa, 23. 10. 2006 20:02)

Tak to nevim...Taky ho schanim.Kdybyste ho nekdo mel a poslal byste mi ho,pisnete PROSIM!!!

poptávka

(klára, 23. 10. 2006 17:56)

nevite kde bych si tenhle cool film mohla stahnout??diky moc klara